ul. Spacerowa Zalasewo – ukończona!

W połowie miesiąca lipca 2022r. rozpoczęły się prace przy budowie ul. Spacerowej w Zalasewie.

Na odcinku od ul. Kórnickiej do ul. Równej powstanie asfaltowa nawierzchnia i chodnik z kostki brukowej. Ponadto zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz usunięte kolizje sieci elektroenergetycznej. Continue reading

ul. Wiosenna w Paczkowie – ukończona!

W lipcu 2022r. rozpoczęła się budowa ulicy Wiosennej w Paczkowie. Powstanie tam 0,5 km nowej drogi z chodnikiem po jednej stronie. Na przebudowę ul. Wiosennej gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej na temat tej inwestycji w artykule Continue reading

Środowiskowy Dom Samopomocy

Zakończyła się rozbudowa obiektu usługowego przy ul. Działkowej 61A. Nową siedzibę zyskał tam Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Swarzędzu. Część kosztów tej inwestycji pokryły środki z rezerwy celowej budżetu państwa. W budynku dawnego Gminnego Centrum Informacji Continue reading

Nasza Dziupla – placówka wsparcia dziennego

Zakończyła się przebudowa parterowego budynku na os. Kościuszkowców 20 w Swarzędzu. W dawnym budynku przychodni Diagter powstała świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży, a w niej sale terapeutyczne, pokój porad indywidualnych oraz pomieszczenia pomocnicze i biurowe.

Na sfinansowanie tej inwestycji Continue reading

Dawny „Hotel 3” w nowej roli

Zakończyła się inwestycja pod nazwą „Rozbudowa, nadbudowa, przebudowa wraz ze zmianą użytkowania budynku hotelowego oraz budynku sąsiadującego pełniącego rolę biurowo-techniczną zlokalizowanego przy ul. św. Marcin 1 w Swarzędzu.”

W budynku została stworzona nowa siedziba dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz niektórych wydziałów UMIG.

Chodnik w ul. Średzkiej w Paczkowie

W maju 2021r. zakończyła się budowa chodnika w ul. Średzkiej w Paczkowie. Na 1,5km odcinku drogi do granicy z gminą Kostrzyn dodatkowo wykonano nowe zjazdy z posesji oraz przystanki autobusowe.

O inwestycji pisaliśmy w artykule na stronie: https://www.swarzedz.pl

Boisko wielofunkcyjne w Uzarzewie

Wiosną br. oddano do użytku wielofunkcyjne boisko w Uzarzewie. Boisko posiada nawierzchnię poliuretanową i służy do gry w siatkówkę, tenisa, koszykówkę oraz piłkę ręczną.

Więcej o tej inwestycji pisaliśmy na stronie: https://swarzedz.pl/